piątek, 8 listopada 2013

11 listopada - cz I

Obchody Święta Niepodległości w Poznaniu (11 listopada 1933 r.). Uroczysta msza polowa na Placu Wolności odprawiana przez księdza dziekana Janusza Wilkansa. Na ścianie budynku widoczny stylizowany orzeł.

Obchody Święta Niepodległości w Poznaniu (11 listopada 1933 r.).
Defilada Legionu Młodych. 

Obchody Święta Niepodległości w Warszawie (10 listopada 1934 r.). Delegacja generalicji po apelu przed Belwederem. Widoczni m.in. generał Edward Rydz-Śmigły (stoi na schodach), szef Sztabu Główego generał Janusz Gąsiorowski (z lewej), generał Bolesław Wieniawa-Długoszowski (stoi na pierwszym stopniu schodów przy mikrofonie),Inspektor Armii generał Gustaw Orlicz-Dreszer (stoi przed schodami z prawej w pierwszym rzędzie), generał Jan Wróblewski, (stoi przed schodami 2. z prawej w pierwszym rzędzie), generał Jan Kołłątaj-Srzednicki (stoi przed schodami 3. z prawej w pierwszym rzędzie), generał Tadeusz Kutrzeba (stoi przed schodami 5. z prawej w pierwszym rzędzie).

Obchody Święta Niepodległości w Wilnie. Składanie wieńców na grobach obrońców miasta na Cmentarzu na Rossie. Widoczny wojewoda wileński Władysław Raczkiewicz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz