środa, 4 września 2013

Święto Kawalerii 1933 r.

Święto Kawalerii w Krakowie z okazji 250 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej (październik 1933 r.). Marszałek Józef Piłsudski (w płaszczu) przechodzi przed frontem oddziałów na Dworcu Głównym. Za nim od prawej gen. Bolesław Wieniawa-Długoszowski i gen. Tadeusz Kasprzycki.


Święto Kawalerii w Krakowie z okazji 250 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Marszałek Józef Piłsudski na trybunie honorowej ogląda rewię kawalerii. Za nim płk Witold Wartha, na koniu gen. Gustaw Orlicz-Dreszer.


Święto Kawalerii w Krakowie z okazji 250 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej (październik 1932 r.). Marszałek Józef Piłsudski na trybunie honorowej ogląda rewię kawalerii. Za nim płk Witold Wartha, obok na koniu gen. Gustaw Orlicz-Dreszer.


Święto Kawalerii w Krakowie z okazji 250 rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Złożenie hołdu w krypcie króla Jana III Sobieskiego na Wawelu. Widoczni m.in. marszałek Józef Piłsudski (na pierwszym planie z lewej), płk Witold Wartha (na pierwszym planie, bokiem), płk Jan Głogowski (2. z lewej), premier Janusz Jędrzejewicz (3. z lewej), Bronisław Hełczyński (4. z lewej), prezydent Ignacy Mościcki (5. z lewej), bp polowy Józef Gawlina (6. z lewej), abp Adam Sapieha (8. z lewej), płk Adam Sokołowski (1. z lewej), gen. Jerzy Narbut-Łuczyński (7. z lewej).  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz