środa, 1 maja 2013

Święto 3 Maja - cz. I.

Uroczystości święta 3 Maja na Placu Saskim w Warszawie (1927 r.). Defilada wojskowa na Placu Saskim. Przemarsz przed prezydentem RP 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego. Po lewej widoczny pomnik księcia Józefa Poniatowskiego. W tle fasada Pałacu Saskiego.


Uroczystości święta 3 Maja w Warszawie (1934 r.). Oddziały wojskowe zgromadzone na placu Piłsudskiego przed defiladą. Widok ogólny placu. Widoczny Pałac Saski oraz kamienica Petersburskiego Towarzystwa Ubezpieczeń i Dom Franckich.

Uroczystości święta 3 Maja w Warszawie (1936 r.). Nabożeństwo w katedrze św. Jana. Widok na prezbiterium. Po prawej siedzi Prezydent RP Ignacy Mościcki w otoczeniu adiutantów. Na prawo od Prezydenta siedzi nuncjusz papieski kardynał Francesco Marmaggi.

Uroczystości święta 3 Maja w Warszawie (1939 r.). Widzowie w tylnych rzędach obserwują defiladę przez uproszczone peryskopy stojąc na odcinku ulicy Nowy Świat pomiędzy placem Trzech Krzyży a Alejami Jerozolimskimi. Po prawej budynki po parzystej stronie ulicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz